Herenk

Anlatın Bana

Burcu Canbey

Burcu Canbey

Herkesin anlatmadığı ya da anlatsa bile çare bulabileceğine inanmadığı bir derdi vardır. “İnsanlar konuşa konuşa… konuşsak her şey halledilir!” gibisinden bir dert değil. İçte, derinde olan bir dert. Bazen kendimizin bile anlatırken kelimeleri yetiremediği, anlamlandıramadığı cinsten. Bazılarınızın aklında canlanmaya başladı bile… Kiminiz ayrılık acısını, kiminiz annenizin eksikliğini düşünüyorsunuz. Bazılarınız unutamadığı aşkını getirdi aklına. Yad ettiniz… Gülümsediniz mi? Aklınıza gelen derdinize selamınız ne? Haber edin bana, bekliyorum, derdinizi ne diye selamlıyorsunuz?
Düşünün şimdi, lütfen. Derdinizi gidermek için gerçekten çabaladınız mı? Ben inanırım ki bir insana salt sevgi yeter. En gaddar insanı bile merhametli edecek, ağlayan kadını güldürecek bir sevgi mümkün. Maliyeti de yok, bilginize… Bir selam, bir hoş bakış, bir gülüş koca dağı yerinden oynatacaktır ben kefilim. Sevgisiz kalmayın ve sevgisiz bırakmayın. Diliniz döner derdinizi anlatmaya. Başla kedine anlatmaya, kahve fincanına, boş duvara, kaleminin ucuna, aynada gördüğün bedenin içindeki ruha. Hiçbir zaman kendimize dönüp bakmayız ya ona yanarım. Suçlu hep karşımızdakidir. Biz soru kabul etmeyiz.

Etmeliyiz…
“Ağlattığınız o kadını düşünüyor musunuz? Ya da sen… o erkeğin canını fena yaktın. Sen… Anneni en son ne zaman aradın? Seni unutmadım… Aldatan kendini aldatmaz mı?”

Soruyorum, önce aynadakine, sonra kendime yanıt bekliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Yaman dedi ki:

  Harikulade bir yazı , öncelikle tebrik ediyorum. Ancak herşeyin ilacı sevgi falan değil . Bence herkese herşeyi hakettiği gibi davranmak en doğrusu .

  1. Burcu Canbey dedi ki:

   Teşekkür ederim. Kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak başkalarına da öyle davranmalıyız diye düşünüyorum ben. Zalime merhamet göstermek de doğru değil, masuma kötülük etmek de.

 2. İhsan ÇALIŞKAN dedi ki:

  Değerli editörüm; kaleminize, kelamınıza ve dahi yüreğinize sağlık… İçine söyleneni dışına anlatmak bu olsa gerek.. Teşekkür ederim.. 🙂

  1. Burcu Canbey dedi ki:

   Çok teşekkür ederim, sizin de yüreğinize sağlık 🙂

 3. Muhammed Evren dedi ki:

  Tebrik ediyorum cok guzel bir yazi,tek elestirim olacak twitterinizi da inceledim duygusallikla kadinligi genelde ayni kefeye koyuyorsunuz.Emin olun bu tamamen karakter meselesi.Kimin ne kadar duygusal oldugunu asla bilemezsiniz,sahsen cok fazla duygusal erkek taniyorum.O bildiginiz ici bos manitadan ayrildim duygusalligi degil,bildiginiz icten ice erime,git gide o kisinin kalbinin kararmasi gibi durumlara bizzat tanik oldum.Hatta belki biraz tarafli olacak ama,kadinlarin yaralari daha kolay iyilesiyor sanki,ozellikle Turkiye gibi kadinin daha cok secildigi bir ulkede.Iyi bir kaleminiz var,umarim daha isabetli tespitlerle doldurursunuz murekkepinizi.Tesekkurler.

BİR YORUM YAZ