Duyuru
Herenk

Aylak Adam Kitap Yorumu

Fatma Aydın

Fatma Aydın

25 Haziran 1997 Kadıköy doğumlu. Aslen Erzurumlu fakat Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşamaktadır. Bir erkek kardeşi var. İlkokul, ortaokul ve lise de bir çok okul değiştirmiştir. Lise de ‘Bilgisayarlı Muhasebe’ bölümünden mezun oldu.  Şuan da  Bursa Uludağ Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi bölümü okuyor. Spor olarak Atlı Binicilik ile uğraşıyor. En büyük hobilerinden biri kitap okumak fakat bunun yanında müzik dinlemeyi, film yada dizi izlemeyi ve fotoğraf çekmeyi de seviyor. Ayrıca kendisi bir Sherlock Holmes hayranı.

Bu Yusuf Atılgan’dan okuduğum ilk kitaptı.

Öncelikle kitaptaki baş karakterin adını bilmiyoruz, o kendisine ‘aylak adam’ denmesini tercih ediyor fakat bazı yerlerde C. olarak da geçiyordu. Kitap tek bir kişinin gözünden anlatılmıyor ve bakış açıları değiştiği zaman kimin gözünden anlatıldığı söylenmiyor bunu sizin anlamanız gerekiyor. Bu nedenle kitaba ilk başladığımda biraz sıkıntı yaşadım fakat kitap ilerledikçe bu duruma alıştım.
Baş karakterimiz oldukça sıra dışı birisi her insanın sevdiği şeyleri sevmeme gibi bir aykırılığa sahip, aslına bakılırsa bu da karakteri daha da merak etmemize yol açıyor.
Genel olarak çokça beğendiğim ve herkese önereceğim bir kitaptı. İlk Yusuf Atılgan kitabımdı ama kesinlikle son olmayacak. Eğer sizlerde hala okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
.
.
Alıntı:
” ‘İş avutur,’ derdi babası. O böyle avuntu istemiyordu. Bir örnek yazılar yazmak, bir örnek dersler vermek, bir örnek çekiç sallamaktı onların iş dedikleri. Kornasını ötekilerden başka öttüren bir şoför, çekicini başka ahenkle sallayan bir demirci bile ikinci gün kendi kendini tekrarlıyordu. Yaşamanın ama alışkanlıktı. Çoğunluk çabadan, yenilikten korkuyordu. Ne kolaydı onlara uymak!”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ