Duyuru
Herenk

‘Barbarlar Şehri’ Kitap Yorumu

Fatma Aydın

Fatma Aydın

25 Haziran 1997 Kadıköy doğumlu. Aslen Erzurumlu fakat Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşamaktadır. Bir erkek kardeşi var. İlkokul, ortaokul ve lise de bir çok okul değiştirmiştir. Lise de ‘Bilgisayarlı Muhasebe’ bölümünden mezun oldu.  Şuan da  Bursa Uludağ Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi bölümü okuyor. Spor olarak Atlı Binicilik ile uğraşıyor. En büyük hobilerinden biri kitap okumak fakat bunun yanında müzik dinlemeyi, film yada dizi izlemeyi ve fotoğraf çekmeyi de seviyor. Ayrıca kendisi bir Sherlock Holmes hayranı.

Kitap Yorumu:
Barbarlar Şehri 5/4,5
Herkese merhaba 🙋‍♀️ Nasılsınız? Umarım iyisinizdir.
Kitap çıkalı neredeyse bir olacak sanırım ve çıkacağı zamanlar yayınevi tarafından o kadar çok reklamı yapıldı ki. Sokak duvarlarına bile sprey ile kapak fotoğrafını boyamışlardı. O neden bende merak uyandırmıştı.

Kitap iki kız kardeşin ağzından yazılmıştı ilk başlarda yazarın diline adapte olana kadar biraz zorlansam da daha sonrasında keyifle okudum. İki kız kardeşin ağzından yazılma fikri oldukça güzeldi çünkü iki karakterde neredeyse birbirinden zıt karakterlere sahiptiler ve bu da ayni olay için iki farklı düşünceyi görmemiz açısından bence iyi olmuştu.
Kitabın son sayfasını da okuduktan sonra neden iki karakter ile yazıldığını ve hatta neden ilk o karakter ile başlayıp diger karakter ile bittiğini de anlamış oluyorsunuz.
İçerisinde gelişen olaylar, olay akışı, anlatılış şekli bence gayet güzel bir şekilde ayarlanmıştı okurken kopukluk yaşamıyorsunuz.
Sizlere de tavsiye edebileceğim bir kitap kesinlikle. .

Kitabın Konusu:

Savaş bizi ölüme terk etti.
Şehir bizi diri diri yedi.

Kırmızı Müttefikler’in New York’a saldırmalarının üzerinden neredeyse yirmi yıl geçmiştir ve savaş tutsakları kampına dönüşen Manhattan, Rolladin ve fuhuş efendileri tarafından demir yumrukla yönetilmektedir. Skyler Miller’a göre Manhattan, onu şehrin sınırlarının dışındaki dünyadan geri tutan bir kafestir fakat kız kardeşi Phee için Manhattan, bildiği tek evdir.

Sky ve Phee, bir gün annelerinin savaş zamanlarından kalan günlüğünü keşfedince, annesi ve Manhattan’ın geçmişi hakkında bildikleri şeylerin göründüğü gibi olmadığını öğrenirler ve sırlarla çevrili hayatları ilmik ilmik çözülmeye başlar.
.
Alıntı:
“Aslında böyle şeyleri yüksek sesle dile getirmek güzel bir his,” dedi, “en azından duymak için. Bunların gerçek olduğunu kendime hatırlatmak için.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.