Herenk

Berzem

Berzem

Öncelikle herenk.com da ki ilk yazım olduğu için heyecanlı bulunmaktayım. Bu siteyi açıp bize yazı yazmamıza imkan sağlayan Yunus Emre ARVAS kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum. İlk yazımda anlatacağım konu kendisinin dersine girdiğim hürmetli hocam Doç. Dr Erkan Göksu’nun kıymetli eseri ”Berzem” adlı kitabıdır.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de tarih aslında çekici bir kitap olup,çoğu kişi tarih kitaplarından çekinir. Akademik bilgiyi edinmek istemez. Tarih okumak ve eğlenmek ister açıkçası. Sayın Erkan Göksu’nun yazdığı ”Berzem” eseri tamamıyla bu tanıma uymaktadır. Okurken hem bilgi edinebileceğiniz hemde gayet eğlenebileceğiniz bir tarihi romandır. İçeriğine anlatmak gerekirse akıcı,sürükleyici ve sizi içine hapsedebilecek bir eser olmakla birlikte Büyük Şelçuklu ve Abbasi halifesi arasında yaşanan olayları o tarihlerde Bağdat’ın durumunu aktarmasıyla birlikte her kesimden insanın kütüphanesinde şiddetle bulundurması gereken bir eserdir.

Erkan GÖKSU hocamızın bizlere kazandırdığı eserlerden biri olup daha nice kıymetli eserleri olduğu gibi ilerde de yenileri eklenecektir. Kitabı merak edip okumanızı istediğimden ötürü içeriğine daha fazla girmeyip tekrar tekrar her kesimin kütüphanesinde olması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ