Herenk

Canım Aliye Ruhum Filiz Kitap Yorumu

Fatma Aydın

Fatma Aydın

25 Haziran 1997 Kadıköy doğumlu. Aslen Erzurumlu fakat Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşamaktadır. Bir erkek kardeşi var. İlkokul, ortaokul ve lise de bir çok okul değiştirmiştir. Lise de ‘Bilgisayarlı Muhasebe’ bölümünden mezun oldu.  Şuan da  Bursa Uludağ Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi bölümü okuyor. Spor olarak Atlı Binicilik ile uğraşıyor. En büyük hobilerinden biri kitap okumak fakat bunun yanında müzik dinlemeyi, film yada dizi izlemeyi ve fotoğraf çekmeyi de seviyor. Ayrıca kendisi bir Sherlock Holmes hayranı.

Herkese merhaba 🙋 Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna kitabını okuduktan sonra kendime söz vermiştim bütün kitaplarını okuyacağıma dair. Kendime olan sözümü yavaş yavaş yerine getiriyorum.
Kitap Ssbahattin Ali’nin eşi Aliye Ali ve kızı Filiz Ali’ye yazdığı mektupları barındırıyor. Kitabın içinde hem mektupların orijinal halleri hemde günümüz dili ile yazılmış hali mevcut. Bu durum benim oldukça hoşuma gitti çünkü yazarların el yazılarını hep merak etmişimdir bu da merakımı gidermiş oldu 😊
Kitabın her sayfası adeta özlem kokuyor Sabahattin Ali’nin eşine ve kızına olan özlemi, yaşadığı olumsuzluklar, çektiği sıkıntılar olduğu gibi hissediliyor kitapta.
En çok da Sabahattin Ali’nin eşine olan sevgisi aşkı mutlu etti beni.
Yaşanan sıkıntıları ve bunun yanında hiç bir zaman bitmeyen aşk ve özlemi görünce Sabahattin Ali’ye aşık olmamak mümkün değil zaten. Aliye Ali’nin ne kadar şanslı bir kadın olduğunu düşünmeden edemedim açıkçası.
Sizlerde bu güzel yazar hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu kitabı okumalısınız.
Sevgim üzerinize olsun 💕
.
Alıntı:
“Etrafın seni sıktığı zaman kitap oku… Ben şimdiye kadar her şeyden çok kitaplarımı severdim. Bundan sonra her şeyden çok seni seveceğim ve kitapları beraber seveceğiz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Senli Kitap Yorumu - 19 Temmuz 2017
Dönüş Yok Kitap Yorumu - 18 Temmuz 2017
Eksik Parça Kitap Yorumu - 23 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ