Duyuru
Herenk

Çay güzel şey

Ayşe nur Tarhan

Ayşe nur Tarhan

Benimle nerede, ne zaman karşılaşacağınız belli olmaz.Bazen ben bile kendimi, farklı yörelerde farklı diyarlarda bulabiliyorum. Bazen deklanşöre basarken parmaklarım, evrenin o muazzam şükrüne tanıklık ederken kayboluyorum. Kimi zaman bi ebru atölyesinde kaybolmuşluğumu desenlerde buluyorum. Kimi zaman da tiyatro sahnesinden kendi benliğimden sıyrılıp farklı bir kimlikle çıkıveriyorum. Belki sizinle bir satır arasında yahut deneme yazıları ile olur karşılaşmalarımız.Gün gelir Nalbantçı Halil ustanın dükkanından selamlarım sizi. Ya da İstanbula seyre dalar, boğaza karşı iki çay yudumlarız..
Çay sevenlerimiz bilir nasıl bir nimet olduğu.
Bilmeyenlere de biz aksettirmeye çalışalım olur mu?
Çay göz ile bakıldığında sadece bir icecektir elbette ki amma gönül gözüyle bakabilirsen o zaman anlarsın işte pek kıymetli önemini.
Çay samimiyetin, biraraya gelişligin şüphesiz en güzel sembolüdür. Çünkü gönül hanesini açmış ev sahipleri sizin çay içmeden yolcu etmezler. Bilirler ki muhabbet en güzel tadını çayın varlığında alır.
Eger ki bir derdi de yük etmişsen gönül heybene işte o zaman çay derdine yarendir.Demi yakar geçer sineni. Acını hafifletmez derdine merhem değildir belki amma eşlik eder yarana, yanmisligina. Hem boşuna dememiş şair, “çayında derdi var. Ateşler içinde yandığına göre. Unutulduğunda soğuduna göre. Bekleye bekleye acıdıgına göre onunda var dedi.” diye. Derdini bilmiyoruz ama dertle dertelenebildigine göre onunda yanık bağrından gelen dumanın Sıcaklığına sarıyoruz yaramızı.
Birde yaramiza çayla birlikte yarin gözlerini de demleyebilseydik belki hayatımız da çay daha anlam bulurdu..
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Ölüm Ve Yar - 13 Ekim 2017
Gönül - 14 Eylül 2017
Sevda iklimi Kütahyam - 21 Ağustos 2017
Mescid-i Aksam - 3 Ağustos 2017
Çay güzel şey - 17 Temmuz 2017
BAYBURT - 16 Haziran 2017
Gül Ey Çocuk - 14 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ