Herenk

Dünyaya Notlar/2

Asuman TORUN

Asuman TORUN

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği öğrencisiyim. Yazdıklarımın amacı insanlara ilham olması ve geriye bir şeyler bırakabilmek.

31/10/2016

Geride bırakamadıklarım kâr değil bu günüme… Şu an rahat değilsem eğer saydığım sayabileceğim bir sürü neden vardır. Yaşadığım hiçbir şey bu güne bir katkı sağlamıyor. Cesaretimi kaybedeceğimden korktuğum sayısız gün geçirdim. Sayın okurum sen söyle, hala insanlar için bir umut var mı? Yoksa kalın duvarlar örüp soğuk biri olarak mı devam etmeliyiz hayatımıza? Ufacık bir yaşam varken de böyle mi olacak ? Herkes… Tam olarak herkes kayıp gidecek mi yaşamımdan? Şu kısacık ömrümde gerçek sevgiyi yaşamadan mı gideceğim? Sevilmek istiyorum sayın okurum! Biliyorum, kimsenin aradığı ben değilim ama ben birini arıyorum. Tek bir kere anlaşılmak istiyorum. Çok fazla sorum var cevabım yok ama! Yaşamdan kaçıyorum sayın okur! Bir şeyleri akışına bırakıp beklemeyi istemek istemiyorum. Yalnız kalmak istiyorum ama aynı zamanda benimle yalnız kalacak birini de istiyorum.

Ben birini arıyorum! Ben bir adam arıyorum! Kalbimi sorgulamadan teslim alacak bir adam… “Ben seni her duygunla kabul ediyorum” diyen bir adam… Vurduğum zincirleri parçalayacak, beni geride bırakmayacak olanı “arıyorum.” Aramalı mıyım? Ne olursa olsun deyip bırakmak istemiyorum. Beni tanısınlar ama tanıdıkları yerden vurmasınlar istiyorum. Biliyorum ki beni  böyle kimse sevemez. Kimse görmez. Daha ben bile kendime bakamazken..

Yalnızlara, Dışlanmışlara ve Sayın Okuruma…

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Dünyaya Notlar/11 - 8 Mayıs 2018
Dünyaya Notlar/10 - 2 Mart 2018
Dünyaya Notlar/9 - 21 Kasım 2017
Dünyaya Notlar/8 - 4 Ekim 2017
Dünyaya Notlar/7 - 21 Eylül 2017
Dünyaya Notlar/6 - 25 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/5 - 16 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/4 - 10 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/3 - 2 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/2 - 25 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Çok beğendim yazılarının devamını sabırsızlıkla bekliyorum

  1. Asuman TORUN dedi ki:

   Çok teşekkür ederim.

 2. Ayla dedi ki:

  Evet Sayın Yazarım.. Cevaplıyorum hala bir umut var.. Herkes kayıp gitmeyecek yaşamından.. Bazıları temelli yer edecek hayatında.. Ve katılıyorum bende bir şeyleri akışına bırakıp beklemeyi sevmiyorum..Dünyaya ve yüreklere bıraktığın notlarını beklediğim gibi.. 💙

 3. esma asuhann dedi ki:

  Umuttu bizi birbirimize bağlayan kalpleri sevgiye açan. Huzurdu bizi kanatlarandiran.Zaten bizim gibilere “her sey güzel olacak”diyen birileri değil de “bir seyler yolunda gitmesede hep seninle olacagim ” diyen birileri lazim yazilarinin milyonlarca okur bulmasi dilegiyle….

 4. Anonim dedi ki:

  Muazzam bir yazi özellikle son paragrafa bayıldım

 5. Alem dedi ki:

  Evet sayın yazarım Evet umut var çünkü nefes alıyorsan umut var demektir çünkü umut varsa herşey e bir ışık var demektir . Sevilme meselesine gelince yazarım sen arıyorsun arama sen sev sen kalbindeki sevgiyi herkese sun bundan kastim herkese aşık ol değil elbette. Sadece insanlari sev sendeki bu sevgiden birsey filizlendirecek insan elbet çıkar sana hayran olacak insan elbet çıkar çünkü sen hayran olunacak birisin kalbi güzel insanlarız biz bahtimiz elbet güzel olur

 6. Songül dedi ki:

  Umut..Her ne olursa olsun umut etmek.. Harikasiniz, içimden geçenleri bi yazarın yazısında bulmak çok güzel. Yazilarinizin devamini sabirsizlikla bekliyorum..

 7. Samet uçar dedi ki:

  Başarılarının devamını dilerim çok güzel olmuş

 8. Şeymanur dedi ki:

  Mükemmel

 9. Sükût dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş ve insanlar için hala bir umut var yazarım.

 10. Anonim dedi ki:

  Duyguların en zenginidir Umut… Umudun varsa eğer yaşamdan tat alırsın, geniş ufuklara sahip olursun. Umut yoksa karanlıklara saplanır, ahlanıp vahlanmaktan başka yapabileceğin hiçbir şey yoktur. Her zaman umudunuzun olması dileğiyle..

BİR YORUM YAZ