Herenk

Dünyaya Notlar/7

Asuman TORUN

Asuman TORUN

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği öğrencisiyim. Yazdıklarımın amacı insanlara ilham olması ve geriye bir şeyler bırakabilmek.

Aşkın iyileştirici bir gücü var. İstediğim şey ise bunu yaşamak. Sadece birkaç fotoğrafta donuk ifadelerle başbaşa kalmadan yaşamak. Kolyelerin içindeki fotoğraflarda yalnız kalmamak. Ama sadece bunlar da değil. Daha canlı daha fazla yaşamak. Hayatın sadece götürdüklerini değil getirdiklerini de düşünmek. Bazı şeyleri karşındakinden beklemeden yapmak. Telefonda söylenen kelimeler can yakar ya buna inanarak söylenecek her şeyi gözlerinin en derinine bakarak anlatmak. Kimsenin üzemeyeceği kadar üzse de kimsenin sevemeyeceği kadar sevmek. Kimin yanında, kimin yollarında mutlu olabileceğini, olduğunu, bilsen de mutlu olacağın tek yerin onun kolları olduğuna inanmak. Her gördüğünde yeniden tanışırmışcasına heyecanlanmak. Aslında hiç sevmediğin bir yemeği o sevdiği için yemek. Onu gördüğün köşe başını, geçtiği sokağı, her gün mutlaka uğradığı yerin önünden geçerken onu hatırlamak. Yalnızken sadece onun hayalini görmek ve yalnızlığını bile onunla sevmek. Sanki yalnızlık seni onun dışındaki herkesten koruyacak! Bakmadığı zamanlarda bile anlamlar aramak. Baktığı zamanlarda ise kalbinin güçlü bir el tarafından sıkıca sıkılmasına alışmak. Sevmeyi yalnızca onunla, elleriyle, gözleriyle, kollarıyla, beyniyle sevmek. Bazen de sadece beynini sevmek. Seni sevmediğini bildiğin halde kendinde onun için yaralar açmak. Kendini fazla kaptırdığının bile farkında olmak hatta.

İçindeki fotoğrafları yakma sayın okur. Bazen tozlu raflardakini bile sevmek isteyebilirsin.

NOT: Tozlu raflardaki hikayelerini anlat bana sayın okur. Seni çok özledim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Dünyaya Notlar/11 - 8 Mayıs 2018
Dünyaya Notlar/10 - 2 Mart 2018
Dünyaya Notlar/9 - 21 Kasım 2017
Dünyaya Notlar/8 - 4 Ekim 2017
Dünyaya Notlar/7 - 21 Eylül 2017
Dünyaya Notlar/6 - 25 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/5 - 16 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/4 - 10 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/3 - 2 Temmuz 2017
Dünyaya Notlar/2 - 25 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayla dedi ki:

    Yüreğine sağlık.. Mantığı ve duyguları birbirine girmiş okurların da var sayın yazar. Tanımına uyuyorsa evet ben de özledim..

BİR YORUM YAZ