Duyuru
Herenk

Sevgi

Ayşe nur Tarhan

Ayşe nur Tarhan

Benimle nerede, ne zaman karşılaşacağınız belli olmaz.Bazen ben bile kendimi, farklı yörelerde farklı diyarlarda bulabiliyorum. Bazen deklanşöre basarken parmaklarım, evrenin o muazzam şükrüne tanıklık ederken kayboluyorum. Kimi zaman bi ebru atölyesinde kaybolmuşluğumu desenlerde buluyorum. Kimi zaman da tiyatro sahnesinden kendi benliğimden sıyrılıp farklı bir kimlikle çıkıveriyorum. Belki sizinle bir satır arasında yahut deneme yazıları ile olur karşılaşmalarımız.Gün gelir Nalbantçı Halil ustanın dükkanından selamlarım sizi. Ya da İstanbula seyre dalar, boğaza karşı iki çay yudumlarız..

Tanımlamada güçlük geçtiğimiz fakat yüreğimizde var olup, hayatımızda yaşadığımız duygunun adıdır. Hamurunda; fedakârlık, merhamet, iyilik, samimiyet bulunduran her şey sevgidir.

Bir annenin tebessümüdür. Yine annenin, evladının canı acıyacak diye korkmasıdır sevgi.
Ona gelecek dertler benim olsun diyebilmektir. Yüreğinin ateş olup yandığı bir zamanda, bir dostunun acına ortak olmasıdır. Seninle gülüp, seninle ağlaya bilmesidir. Aşığın gözünde dinmek bilmeyen, gözyaşının adıdır.

İnsanı insan yapan şey sevgidir ve Kalbinde sevgi olan insan her şeye mana ile bakabilir. Hayat o zaman güzelleşir. Çiçekler o zaman daha güzel kokar. Dostluklar ebedileşir. Bütün sıkıntılar uçup gider, başka bir ahenkle dönüp gelir size.

Sevginin olmadığı yerde başlar nefret, kin dolu bakışlar. İşte o zaman ağlar en çok bebekler. Ve yine Savaşlar o zaman başlar.Bombalar eşlik eder sevgisizliğe ve binlerce aile yok olur o şehirde.

Tadıdır hayatın !Tuzudur yaşamın!
Hayattan lezzet almak ve sevilmek istiyorsanız; Arındırın kalbinizi nefretten, kinden onun yerine
herkesi ve her şeyi sevmeye bakın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
Ölüm Ve Yar - 13 Ekim 2017
Gönül - 14 Eylül 2017
Sevda iklimi Kütahyam - 21 Ağustos 2017
Mescid-i Aksam - 3 Ağustos 2017
Çay güzel şey - 17 Temmuz 2017
BAYBURT - 16 Haziran 2017
Gül Ey Çocuk - 14 Haziran 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. emel şensoy dedi ki:

  🙂 Sevgiyle yazılmış bir yazı, tebrikler.

  1. Ayşe nur Tarhan dedi ki:

   Tesekkür ediyorum. 😊

 2. Ahmet dedi ki:

  Çok güzel olmuş 😊

BİR YORUM YAZ